Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Matsushima - Donieck, Ukraina 12.10.2013 roku

W dniu 12 października 2013 roku w Doniecku na Ukrainie odbyły sie 8 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji IKO Matsushima. Nie zabrakło tam również polskich przedstawicieli w składzie Łukasz Piotrowski, Mateusz Wietrak, Marek Żukowski i Mirosław Jurowczyk pod kierownictwem sensei Roberta Wyciszkiewicza. W dniu 11 października, kilka godzin po wylądowaniu w Doniecku, odbyło się seminarium sędziowskie podczas którego zostały wyznaczone składy sędziów, którzy w sposób należyty mieli zapewnić płynność prowadzonych walk w dniu 12 października. Następnie Prezydent Światowej Organizacji Karate Kyokushin Kancho Yoshikazu Matsushima przewodniczył światowemu zebraniu, w którym uczestniczyło 38 Branch Chief - Dyrektorów z poszczególnych państw.
Kolejny dzień to festiwal umiejętności na najwyższym poziomie, prezentowanych przez czołowych zawodników poszczególnych państw organizacji IKO Matsushima, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej Drushba w Doniecku. Walki rozgrywane były na dwóch matach. Polskę w kategorii powyżej 80 kg reprezentował sempai Mirosław Jurowczyk. Po wygranych dwóch pojedynkach z reprezentantem Ukrainy i Czarnogóry znalazł się on w ćwierćfinale. Niestety w pojedynku o wejście do półfinału, uległ on zawodnikowi z Rosji. Mimo to, to ogromny sukces naszej reprezentacji. Wieczorem wszyscy uczestniczyli w Sayonara Party - przyjęciu, na którym jak zawsze panowała wspaniała przyjacielska atmosfera.
W niedzielę, w godzinach przedpołudniowych, pod kierownictwem Shihan Klausa Rexa, odbyło się europejskie zebranie Dyrektorów państw Europy, na którym omawiano sprawy związane z organizacją kolejnych europejskich turniejów Karate, jak również oficjalnych europejskich obozów szkoleniowych. W godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w seminarium szkoleniowym prowadzonych przez Kancho Yoshikazu Matsushimę, a następnie przeprowadzony został egzamin na kolejne stopnie mistrzowskie Dan.
Uczestnictwo w przedsięwzięciu tej rangi to nie tylko zmagania zawodników na macie. To przede wszystkim zawieranie nowych i podtrzymywanie już istniejących znajomości. Wymiana doświadczeń, której zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera w duchu Karate Kyoksuhin. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu, a zarazem godnego reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

Przyjaciele klubu: