I Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Karate Kyokushin z integralnym modułem Otwartych Warsztatów Samoobrony - Szydłowiec 1 - 2.12.2012 roku

Spotkania z mistrzami sztuk karate m.in. z Danii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, wspólne treningi, warsztaty samoobrony, a także konferencja „Stop przemocy”, występy artystyczne i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. To wszystko działo się w Szydłowcu w dniach 1-2 grudnia 2012 r. w ramach Międzynarodowego Seminarium Karate Kyokushin Matsushima, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Mushin przy współpracy Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, Starostwa Powiatowego w Szydłowcu i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szydłowcu. Celem Międzynarodowego Seminarium było podniesienie poziomu sportowego zawodników sportów walki, promocja aktywności fizycznej i powszechnego uczestnictwa w sporcie, profilaktyka społeczna w aspekcie przeciwdziałania przemocy, a także promocja regionu szydłowieckiego. Na zaproszenie organizatorów do Szydłowca przyjechali m.in.: Shihan Klaus Rex - członek międzynarodowych władz organizacji IKO Matsushima, szef Oddziału Europejskiego International Karate Organization Kyokushin Kaikan IKO Matsushima Honbu Japan, Shihan Roman Kucfir - Branch Chief UK, Shihan Gabriel Burluengę - Branch Chief Hiszpania. W Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbyła się seria spotkań treningowych z mistrzami. Ćwiczeniom przyglądała się licznie zgromadzona publiczność. Pokazy mistrzowskich umiejętności wzbudzały podziw i motywowały młodych karateków do intensywniejszych treningów.

W niedzielę oprócz zajęć szkoleniowych odbyła się konferencja ”Stop przemocy”, w której uczestniczyli także samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz uczniowie szydłowieckich szkół. Sukces tegorocznego seminarium sprawił, że organizatorzy zapowiedzieli kolejne takie przedsięwzięcie w Szydłowcu.

Przyjaciele klubu: