IV Mistrzostwa Polski Karate Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai - Warszawa 09.11.2008 roku

W dniu 9 listopada 2008 roku w hali sportowej Koło na Warszawskiej Woli odbyły się IV Mistrzostwa Polski Karate Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai. Do walki w kategoriach juniorów, seniorów i seniorów old masters stanęło około 120 zawodników i zawodniczek z siedmiu państw: Czech, Litwy, Łotwy, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Polskę reprezentowali zawodnicy zrzeszeni w następujących organizacjach karate: WKO NPO Shinkyokushinkai, I.K.O. Matsushima, IFK, Kyokushin Kan, I.K.O. Matsui, Kyokushin Rengokai, Shidokan, Shotokan oraz IKF Oyama Karate.

I.K.O. Matsushima Polska - Klub Sportowy "Mushin" reprezentowali: Patryk Gruszczyński w kategorii juniorów w wadze do 75 kg, Wojciech Sadza w kategorii juniorów w wadze powyżej 75 kg, Monika Majewska w kategorii juniorów w wadze powyżej 60 kg oraz Tomasz Gruszczyński w kategorii seniorów old masters. Walki prowadzone były na bardzo wysokim poziomie. świadczyć może o tym fakt, iż wśród zawodników i zawodniczek znajdowali się byli i obecni mistrzowie europy w karate. Mimo to Monika Majewska zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal, Patryk Gruszczyński zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal, a Wojciech Sadza i Tomasz Gruszczyński zajęli 5 miejsca w swoich kategoriach. Był to bardzo udany występ naszej reprezentacji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.