Reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska w Serbii - Belgrad, 27-30.11.2014 roku

W dniu 27 listopada br. dziewięcioosobowa reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska w składzie sensei Robert Wyciszkiewicz - Branch Chief Polska i szef ośrodka szkoleniowego w Szydłowcu, Mirosław Jurowczyk - szef ośrodka szkoleniowego w Wasilkowie k. Białegostoku, Marek Żukowski, Mateusz Ciborowski, Jakub Wyciszkiewicz, Mateusz Wietrak, Andżelika Magda, Wioleta Kotwica i Olga Wietrak, uczestniczyła w turnieju „FIRST SERBIA OPEN 2014” - Kyokushinkai full contact Karate, zorganizowanym przez Serbską Organizację Kyokushin Karate Matsushima kierowana przez Sensei Vojkana Bizica.

27.11.2014 roku o godzinie 930 wylecieliśmy z lotniska Chopina w Warszawie. Po około dwóch godzinach lotu w Belgradzie powitali nas nasi przyjaciele z serbskiej organizacji Kyokushin Karate Matsushima, którzy pomogli nam dotrzeć do Hotelu Royal, gdzie byliśmy zakwaterowani. Czwartek i piątek spędziliśmy na zwiedzaniu najciekawszych miejsc w Belgradzie. Odwiedziliśmy Dojo sensei Vojkana. Zakosztowaliśmy serbskiej kuchni na wspólnym lunchu.
Sobota 29 listopada to dzień zawodów, które rozpoczęły się około godziny 1130. W turnieju udział wzięło około 128 zawodników i zawodniczek karate z takich krajów, jak Serbia, Czarnogóra, Bośnia, Macedonia, Chorwacja, Węgry i Polska. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach, kata i kumite. Walki zakończone zostały około godziny 2110. Gościem honorowym turnieju był Prezydent Europejskiej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima shihan Klaus Rex oraz sensei Orla Hansen z Danii.

Nasi zawodnicy łącznie zdobyli 8 medali.

W konkurencji kata:

  • Andżelika Magda - złoty medal,
  • Mateusz Wietrak - srebrny medal.

W konkurencji kumite:

  • Olga Wietrak - brązowy medal,
  • Andżelika Magda - srebrny medal,
  • Wioleta Kotwica, Mateusz Wietrak, Jakub Wyciszkiewicz i Mirosław Jurowczyk (ośrodek Wasilków) - złoty medal.

Jeszcze jedna noc w Serbii, spotkanie na szczycie, wymiana uprzejmości i przyjacielskich gestów i powrót do kraju. Ogromne wyrazy uznania dla naszych zawodników, którzy nie zważając na kontuzje i ból decydowali się na podjęcie wyzwania i stawali do walki fair play. OSU !!!

Przyjaciele klubu: