Seminarium szkoleniowe z Kancho Yoshikazu Matsushima, Santa Susanna 29.10.2017 roku

W dniu 29 października br. przedstawiciele Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, uczestniczyli w seminarium treningowym w Hiszpanii. Prowadzącym był Kancho Yoshikazu Matsushima - 9 Dan, Prezydent Światowej Organizacji I.K.O. Matsushima Kyokushinkaikan. Seminarium poświęcone było doskonaleniu elementów Karate jakimi są Kihon, Ido geiko, Kata, a przede wszystkim zastosowaniu poszczególnych technik w samoobronie. Według Kancho, osoba, która swój trening poświęca jedynie kumite pomijając wymienione elementy, nie zna Karate. "Domu nie buduje się od komina, lecz od mocnej podstawy, fundamentu jakim w Karate jest Kihon". Seminarium, jak zwykle przebiegło w przyjaznej i radosnej atmosferze, zakończonej pamiątkowymi zdjęciami i wymianą doświadczeń podczas prowadzonych dyskusji. Wspaniałym jest to, że każdy z nas swoją osobą może uczestniczyć w tworzeniu historii Karate Kyokushin I.K.O. Matsushima.

10 Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate I.K.O. Matsushima, Santa Susanna (Barcelona), 28-29.10.2017 roku

W okresie od 26 do 30.10.2017 roku przedstawiciele Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie sensei Robert Wyciszkiewicz i sempai Jakub Wyciszkiewicz, uczestniczyli w 10 Mistrzostwach Kyokushin Karate organizacji I.K.O. Matsushima, które odbyły się w Santa Susanna. Okres pobytu w Hiszpanii to ciągła praca. Począwszy od uczestnictwa w szeregu spotkań z przedstawicielami poszczególnych krajów, udziale w seminarium sędziowskim, zebraniu Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate I.K.O. Matsushima, udziale w turnieju, a skończywszy na  seminarium szkoleniowych z Kancho Yoshikazu Matsushimą. Dyskusje, wymiana doświadczeń, pogłębianie swojej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej na temat Kyokushin Karate, to składowe wpływające na umacnianie istniejących przyjaźni i nawiązywanie nowych. Znać Karate - to znaczy rozumieć. Żyć i postępować według jego zasad i filozofii.

Trening z Shihan Romanem Kucfirem

W dniu 25.10.br.  w naszym Dojo gościliśmy Shihan Romana Kucfira 6 Dan - Branch Chiefa UK, a jednocześnie prekursora Karate Kyokushin w Szydłowcu. Podczas treningu dzielił się z ćwiczącymi swoją wiedzą na temat tej sztuki walki. Tak, jak na przełomie lat zmieniały się metody prowadzonych treningów, tak podstawy karate powinny być niezmienne i mocne. Znać to znaczy rozumieć. Serdeczne podziękowania za wspólny trening - OSU.

Konecki Turniej Karate o Puchar z Żeliwa, Końskie 22.10.2017 roku

W dniu dzisiejszym, w Końskich, odbył się Turniej Karate o Puchar z Żeliwa, zorganizowany przez sensei Mateusza Garbacza. Udział w nim wzięło około 430 zawodników z 34 ośrodków szkoleniowych Karate z Polski. Sędzią głównym zawodów był shihan Mariusz Mazur. Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, reprezentowało siedmiu zawodników: Alicja Sala, Kornel Cegliński, Adam Bednarczyk, Igor Kijak, Kamila Nalberska, Szymon Suligowski i Oliwia Wasik. Niektóre kategorie wiekowo-wagowe liczyły ponad 40 zawodników. Po ciężkich walkach: Kamila Nalberska zdobyła srebro, a Igor Kijak - brąz. Debiutancką walkę stoczyła nasza młoda zawodniczka - Oliwia Wasik. Wielkie uznania dla naszej młodej kadry. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy swoją pomocą służyli naszym zawodnikom podczas uczestnictwa w turnieju.

Przyjaciele klubu: