I.K.O. Matsushima Polish Open Kyokushin Tournament, Wasilków 12.05.2018 roku

12 maja 2018 roku w Wasilkowie, odbył się turniej Karate Kyokushin I.K.O. Matsushima Polish Open. Wzięło w nim udział 140 zawodników z klubów karate z Polski, Białorusi i Chorwacji. Gośćmi honorowymi turnieju byli shihan Sergey Lukyanchikov 6 Dan - Branch Chief Ukrainy, shihan Roman Kucfir 6 Dan - Branch Chief UK i shihan Piotr Sawicki - 6 Dan Branch Chief I.K.O. Nakamura. Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, reprezentowało dziewięciu zawodników: Adam Bednarczyk, Julia Pobideł, Kamila Nalberska, Alicja Sala, Piotr Dwojak, Igor Kijak, Oliwa Wasik, Kornel Cegliński i Filip Czyżewski. Ostatecznie nasi zawodnicy zdobyli 6 medali: Adam Bednarczyk, Julia Pobideł i Kamila Nalberska - złoto, Alicja Sala - srebro, Igor Kijak i Piotr Dwojak - brąz. Ponadto Adam Bednarczyk zdobył tytuł zawodnika, który w najkrótszym czasie  wygrał pojedynek. W siedem sekund zwyciężył poprzez Ippon. Po zakończonym turnieju odbyła się sayonara w Folwarku Nadawki, a niedzielny ranek poświęciliśmy na zwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Święta Woda. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy swoją pomocą służyli naszym zawodnikom podczas uczestnictwa w turnieju, OSU.

Nagrody dla szydłowieckich karateka

W dniu dzisiejszym w szydłowieckim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród rzeczowych za sportowe osiągnięcia Kamili Nalberskiej, Alicji Sali i Adama Bednarczyka - zawodników Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec. Nagrodę pieniężną za całokształt pracy trenerskiej otrzymał również sensei Robert Wyciszkiewicz. Wręczenia dokonał Burmistrz Szydłowca Artur Ludew. Serdecznie dziękujemy.  

24 rocznica śmierci Sosai Masutatsu Oyama

            Jak co roku adepci Kyokushin Karate Matsuhima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, uczcili kolejną rocznicę śmierci swojego mistrza - Sosai Masutatsu Oyama. Przez 24 godziny przebywali razem ćwicząc i poznając historię życia tak wspaniałego człowieka. "24 godziny w Dojo" rozpoczęliśmy w piątek wspólnym treningiem Kihon oraz Ido geiko. Wspólna kolacja, trening Kata, gry i zabawy zespołowe, a następnie uczczenie 24 rocznicy śmierci Sosai Mass Oyama. W ciszy i zadumie odczytano fragment z książki Michaela J. Lordena "Oyama Legenda i Dziedzictwo" przytaczając słowa mistrza:

"Zadaniem treningu karate Kyokushin nie jest jedynie nauka samoobrony, nie jest jedynie stać się silniejszym, nie jest jedynie przekonać się, kto uderzy lub kopnie mocniej, nie jest jedynie sprawdzić, który z uczniów najlepiej wykona kata, nie jest jedynie wykształcić full-kontaktowych zawodników nokautujących swoich przeciwników. Trening karate Kyokushin ma na celu dać każdemu z uczniów możliwość rozwoju, to znaczy sprawić, aby uczeń, który opuszcza dojo był bardziej wartościowym człowiekiem, niż kiedy do niego wszedł, lepszym psychicznie, umysłowo i duchowo. Chcę powiedzieć, że powinni nie tylko stać się dobrymi karateka, lecz również dobrymi ludźmi. Dyscyplina, ciężka praca, koncentracja i szacunek okazywany w dojo powinny stać się prawdziwą nauką ucznia. Stosowanie tych samych reguł w życiu codziennym jest zadaniem treningu karate Kyokushin". 

Następnie wszyscy wyrecytowali przysięgę Dojo Kun.

            Piątkowy wieczór zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i oglądaniem filmów z życia naszej organizacji. Sobotni dzień rozpoczęliśmy od porannego marszobiegu i zdobycia góry Trzech Krzyży. Następnie śniadanie i egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Po kilku godzinach zmagań wszyscy udali się na wyczekiwany obiad. Odpoczynek i kolejne zajęcia z podziałem na grupy wiekowe. Po nich pozostało jedynie sprzątanie i powrót do domu.

            To już piąta edycja tak wspaniałego przedsięwzięcia. Nauka, a za razem wspaniałe doświadczenie i kolejny sprawdzian dla nas wszystkich. Praca zespołowa i poczucie pewności, że zawsze możemy liczyć na siebie. W tym roku miejscem realizacji "24 godziny w Dojo" było również zaplecze sportowe Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Pragniemy gorąco podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP za okazywaną nam każdorazowo pomoc. Dziękujemy również Staroście Szydłowieckiemu za udzielone wsparcie oraz wszystkim osobom, które nawet w najmniejszym stopniu przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy - OSU !!! 

Kolejne 5 medali Szydłowieckich Karateka

W dniu 21 kwietnia 2018 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w składzie: Kamila Nalberska, Szymon Suligowski, Adam Bednarczyk, Kornel Cegliński, Filip Czyżewski, Alicja Sala i Julia Pobideł, uczestniczyła w Grand Prix Polski Karate Kyokushin w Kielcach. Organizatorem zawodów był Klub Karate Kyokushin Chikara z Kielc i Sport Club Karate z Białegostoku. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z 15 klubów z Polski. Turniej stal na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Wisienką na torcie były takie osobistości jak Tomasz Puzon Yamaki, Shihan Piotr Sawicki czy Bogdan Wenta, którzy wspierali inicjatywę klubu Chikara. Walki rozgrywane były podczas Fit Weekendu na Targach Kielce, gdzie równolegle w olbrzymiej hali odbywały się Mistrzostwa Polski Muay Thai, Amatorska Liga MMA, Mistrzostwa Polski Kulturystyki i Fitness, Mistrzostwa Polski Trójboju Siłowego oraz Mistrzostwa Polski Pole Dance. I tym razem nasi zawodnicy przysporzyli nam powód do dumy zdobywając w swoich kategoriach wiekowo-wagowych: Adam Bednarczyk, Szymon Suligowski i debiutujący Filip Czyżewski - srebrne medale. Natomiast Kamila Nalberska i Alicja Sala - brązowe medale. To już piąty turniej w tym roku i zdobyte 17 medali. Teraz krótki odpoczynek, a w maju wracamy do gry - OSU.

Wręczenie umów - Szydłowiec, 16.04.2018 r.

W dniu dzisiejszym z rąk Starosty Szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego otrzymaliśmy umowę na realizację zadania publicznego: "Szkolenie Karate Kyokushin Matsushima dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych - udział w "24 godziny w Dojo", przystąpienie do egzaminów na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu oraz udział w turniejach Karate". Zakasujemy rękawy i do pracy - OSU!!!

Przyjaciele klubu: