×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci/2009/kyu oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Artykuły

Filtr
 • Stypendium Wioli

  Nasza zawodniczka sempai Wiola Kotwica otrzymała roczne stypendium za osiągnięte wyniki sportowe w Karate. Stypendium zostało przyznane z Funduszu Stypendialnego stworzonego przez firmę IKEA Retail w ramach programu społecznego IKEA FAMILY "Na rodzinę możesz liczyć” w edycji 2015/2016, prowadzonego wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja. Serdecznie gratulujemy

 • Egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu - Studzianki 14.12.2014 roku

  W dniu 14 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Studziankach odbył się kolejny egzamin na stopnie szkoleniowe Kyu młodych adeptów Karate Kyokushin Matsushima Polska z ośrodka szkoleniowego w Wasilkowie k. Białegostoku, prowadzonego przez senpai Mirosława Jurowczyka - 1 Dan. Egzamin przeprowadził sensei Robert Wyciszkiewicz - 3 Dan. Na zakończenie egzaminu zdających odwiedzili Burmistrz Wasilkowa pan Mirosław Bielawski, przewodniczący Rady Miejskiej pan Piotr Półtorak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Studziankach pan Paweł Lotkowski. Byli oni pełni podziwu dla wszystkich zdających, a w szczególności najmłodszych Karateka deklarując jednocześnie chęć dalszej współpracy i pomocy materialnej. Oby tak dalej sempai. OSU!!!

 • Egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu - Szydłowiec 24-25.06.2010 r.

 • Reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska w Serbii - Belgrad, 27-30.11.2014 roku

  W dniu 27 listopada br. dziewięcioosobowa reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska w składzie sensei Robert Wyciszkiewicz - Branch Chief Polska i szef ośrodka szkoleniowego w Szydłowcu, Mirosław Jurowczyk - szef ośrodka szkoleniowego w Wasilkowie k. Białegostoku, Marek Żukowski, Mateusz Ciborowski, Jakub Wyciszkiewicz, Mateusz Wietrak, Andżelika Magda, Wioleta Kotwica i Olga Wietrak, uczestniczyła w turnieju „FIRST SERBIA OPEN 2014” - Kyokushinkai full contact Karate, zorganizowanym przez Serbską Organizację Kyokushin Karate Matsushima kierowana przez Sensei Vojkana Bizica.

  27.11.2014 roku o godzinie 930 wylecieliśmy z lotniska Chopina w Warszawie. Po około dwóch godzinach lotu w Belgradzie powitali nas nasi przyjaciele z serbskiej organizacji Kyokushin Karate Matsushima, którzy pomogli nam dotrzeć do Hotelu Royal, gdzie byliśmy zakwaterowani. Czwartek i piątek spędziliśmy na zwiedzaniu najciekawszych miejsc w Belgradzie. Odwiedziliśmy Dojo sensei Vojkana. Zakosztowaliśmy serbskiej kuchni na wspólnym lunchu.
  Sobota 29 listopada to dzień zawodów, które rozpoczęły się około godziny 1130. W turnieju udział wzięło około 128 zawodników i zawodniczek karate z takich krajów, jak Serbia, Czarnogóra, Bośnia, Macedonia, Chorwacja, Węgry i Polska. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach, kata i kumite. Walki zakończone zostały około godziny 2110. Gościem honorowym turnieju był Prezydent Europejskiej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima shihan Klaus Rex oraz sensei Orla Hansen z Danii.

  Nasi zawodnicy łącznie zdobyli 8 medali.

  W konkurencji kata:

  • Andżelika Magda - złoty medal,
  • Mateusz Wietrak - srebrny medal.

  W konkurencji kumite:

  • Olga Wietrak - brązowy medal,
  • Andżelika Magda - srebrny medal,
  • Wioleta Kotwica, Mateusz Wietrak, Jakub Wyciszkiewicz i Mirosław Jurowczyk (ośrodek Wasilków) - złoty medal.

  Jeszcze jedna noc w Serbii, spotkanie na szczycie, wymiana uprzejmości i przyjacielskich gestów i powrót do kraju. Ogromne wyrazy uznania dla naszych zawodników, którzy nie zważając na kontuzje i ból decydowali się na podjęcie wyzwania i stawali do walki fair play. OSU !!!

 • Sempai Mirosław Jurowczyk 1 Dan

  Kolejny pas i certyfikat nadania stopnia mistrzowskiego 1 Dan wędruje do senpai Mirosława Jurowczyka z Klubu Kyokushin Karate Matsushima Polska w Wasilkowie. Ogromne gratulacje - OSU !!!

 • Senpai Marek Pielas 2 Dan - 10.11.2014 roku

  Na zakończenia dzisiejszego treningu sensei Robert Wyciszkiewicz wręczył sempai Markowi Pielasowi pas i certyfikat nadania stopnia mistrzowskiego 2 Dan oraz międzynarodowego sędziego narożnego. Gratulacje.
  Życzymy wytrwałości w dalszym zgłębianiu tajników Karate Kyokushin. Mamy ogromną nadzieję, że nadchodzący 2015 roku przyniesie kolejne stopnie mistrzowskie dla najbardziej wytrwałych adeptów tej wspaniałej sztuki walki. OSU !!!

 • Charytatywny bieg pod hasłem "Biegam dla Piotrka" - Sadek, 9.11.2014 roku

  W dniu 9.11.2014 roku zawodnicy Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, na zaproszenie Rady Rodziców, przy PSP w Sadku, wzięli udział w imprezie charytatywnej pod hasłem "Biegam dla Piotrka", pod patronatem medialnym Burmistrza Miasta i Gminy Szydłowiec Pana Andrzeja Jarzyńskiego. Celem imprezy było zebranie środków na wsparcie rodziny ciężko chorego Piotra Janasa. Oprócz udziału w biegu zawodnicy KK Matsushima Polska mieli okazję zaprezentowania cząstki swoich umiejętności. Na wszystkich uczestników czekały nagrody, grochówka z kuchni polowej oraz pieczone kiełbaski i ciepła herbata. Wspaniała impreza i wspaniała atmosfera. Gratulacje dla organizatorów.

 • Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Matsushima - Donieck, Ukraina 12.10.2013 roku

  W dniu 12 października 2013 roku w Doniecku na Ukrainie odbyły sie 8 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji IKO Matsushima. Nie zabrakło tam również polskich przedstawicieli w składzie Łukasz Piotrowski, Mateusz Wietrak, Marek Żukowski i Mirosław Jurowczyk pod kierownictwem sensei Roberta Wyciszkiewicza. W dniu 11 października, kilka godzin po wylądowaniu w Doniecku, odbyło się seminarium sędziowskie podczas którego zostały wyznaczone składy sędziów, którzy w sposób należyty mieli zapewnić płynność prowadzonych walk w dniu 12 października. Następnie Prezydent Światowej Organizacji Karate Kyokushin Kancho Yoshikazu Matsushima przewodniczył światowemu zebraniu, w którym uczestniczyło 38 Branch Chief - Dyrektorów z poszczególnych państw.
  Kolejny dzień to festiwal umiejętności na najwyższym poziomie, prezentowanych przez czołowych zawodników poszczególnych państw organizacji IKO Matsushima, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej Drushba w Doniecku. Walki rozgrywane były na dwóch matach. Polskę w kategorii powyżej 80 kg reprezentował sempai Mirosław Jurowczyk. Po wygranych dwóch pojedynkach z reprezentantem Ukrainy i Czarnogóry znalazł się on w ćwierćfinale. Niestety w pojedynku o wejście do półfinału, uległ on zawodnikowi z Rosji. Mimo to, to ogromny sukces naszej reprezentacji. Wieczorem wszyscy uczestniczyli w Sayonara Party - przyjęciu, na którym jak zawsze panowała wspaniała przyjacielska atmosfera.
  W niedzielę, w godzinach przedpołudniowych, pod kierownictwem Shihan Klausa Rexa, odbyło się europejskie zebranie Dyrektorów państw Europy, na którym omawiano sprawy związane z organizacją kolejnych europejskich turniejów Karate, jak również oficjalnych europejskich obozów szkoleniowych. W godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w seminarium szkoleniowym prowadzonych przez Kancho Yoshikazu Matsushimę, a następnie przeprowadzony został egzamin na kolejne stopnie mistrzowskie Dan.
  Uczestnictwo w przedsięwzięciu tej rangi to nie tylko zmagania zawodników na macie. To przede wszystkim zawieranie nowych i podtrzymywanie już istniejących znajomości. Wymiana doświadczeń, której zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera w duchu Karate Kyoksuhin. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu, a zarazem godnego reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

 • Pokazy Karate Kyokushin - Szydłowiec, 31.08.2013 roku

  W dniu 31.08.2013 roku zawodnicy IKO Matsushima Polska uczestniczyli w pokazie umiejętności Karate podczas rodzinnego festynu zorganizowanego przez stowarzyszenie "Logos". Zaprezentowano techniki Karate Kyokushin przez najmłodszych adeptów tej sztuki, Kata, namiastkę walki sportowej w wykonaniu doświadczonych zawodników oraz walkę pozorowaną z wykorzystaniem technik Karate w samoobronie. Nie zabrakło również tameshiwari czyli rozbijania twardych przedmiotów w postaci desek i betonowych dachówek.

 • VIII Letni Obóz Karate Kyokushin Matsushima - Ząb k. Zakopanego, 17-23.08.2013 roku

  W dniach 17-23.08.2013 roku szydłowieccy karatecy uczestniczyli w VIII już Letnim Obozie Karate Kyokushin Matsushima w Zębie koło Zakopanego. Po raz drugi bazą szkoleniowa został wybrany Ośrodek Szkolno-wypoczynkowy "Staszelówka 1, wyposażony m. in. w boisko do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Oprócz codziennych treningów organizowane były gry i zabawy, wyjazd na kąpielisko, wyprawa piesza na Rusinową Polanę, a wieczorem przy ognisku odbywały się różnego rodzaju pogadanki na temat historii Karate oraz dobrego wychowania. Podczas obozu został zorganizowany turniej w Kata oraz egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Miła atmosfera oraz dobra zabawa, jak zawsze towarzyszyła wszystkim podczas obozu.

 • Budowa Dojo ukończona

  Po wielu trudach i ogromnych staraniach udało się wyposażyć w odpowiedni sprzęt, a przede wszystkim w lustra nowe Dojo.

 • Wizyta przyjaciół z Wileńszczyzny w Szydłowcu

  Od 23.06.2013 roku w Powiecie Szydłowieckim przebywała grupa trzydzieściorga dzieci z Wileńszczyzny wraz z opiekunami. Oprócz wycieczek, zabaw i odpoczynku był to czas na nawiązanie nowych i bliższych kontaktów z rówieśnikami z Polski. Swój mały akcent w tym wspaniałym przedsięwzięciu mieli również zawodnicy Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin "MUSHIN", którzy ze swoimi kolegami i koleżankami z Litwy mogli zaprzyjaźnić się podczas wspólnych dwóch treningów Karate oraz grilla.

 • Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin pod hasłem "One World One Kyokushin" - Limanowa 25.05.2013 roku

  W dniu 25.05.2013 roku na zaproszenie ARS Klubu Kyokushinakai z Limanowej 22 osobowa ekipa zawodników IKO Matsushima Polska Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin "MUSHIN" wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin pod hasłem "One World One Kyokushin". W konkurencji Kata oraz Kumite rywalizowało 343 zawodników z 30 ośrodków Karate z Polski i z Czech. I tym razem szydłowieccy karatecy wrócili z tarczą zdobywając 9 pucharów tj. indywidualnie 4 za pierwsze miejsca, 2 za drugie miejsca, 2 za trzecie oraz 1 za zajęcie 3 miejsca drużynowo. W swoich kategoriach wiekowo-wagowych zwycięzcami w Kumite byli: Sylwia Szymkiewicz 1 miejsce, Krystian Rzeźnik 1 miejsce, Mateusz Wietrak 1 miejsce, Wojciech Dobrzański 2 miejsce, Michał Tyka 3 miejsce i Daniel Ozimek 3 miejsce. Ponadto w konkurencji Kata zdobyli: Mateusz Wietrak 1 miejsce i Kacper Banaszczyk 2 miejsce.

  }

 • Ślub sempai Mateusza Siciarza - Szydłówek 18.05.2013 roku

  W dniu 18 maja 2013 roku w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szydłówku odbył się ślub sempai Mateusza Siciarza i Joanny Wysmolińskiej. I tym razem reprezentacja "MUSHIN" nie zawiodła . Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia OSU.

 • Ogólnopolski Turniej Karate w formule Kata - Warszawa, 20.04.2013 roku

  W dniu 20 kwietnia 2013 roku zawodnicy Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin "MUSHIN" wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate w formule Kata w Warszawie. Organizatorem był sensei Andrzej Gosek, a termin zawodów zbiegł sie z X-leciem Dojo "Młode Lwy", którego jest on założycielem i głównym instruktorem. Przed zawodami odbyło się Seminarium Karate, które przeprowadził sensei Krzysztof Brzozowski IV Dan - Mistrz Europy w Kata. Do turnieju zgłosiło się 134 zawodników Karate z Polski. Szydłowiecki klub karate reprezentowali: Michał Tyka, Mateusz Wietrak, Jakub Wyciszkiewicz, Hubert Pielas, Andżelika Magda, Wojciech Dobrzański, Daniel Ozimek, Olga Wietrak, Makary Gołąbek, Tytus Czubak, Dawid Ostrowski, Szymon Suligowski, Kacper Banaszczyk i Michał Jastrzębski. Po kilku godzinach zaciętego boju szydłowieccy karatecy zdobyli w swoich kategoriach wiekowych 8 medali: złoty - Mateusz Wietrak, Andżelika Magda i Kacper Banaszczyk, srebrny Michał Tyka, Dawid Ostrowski i Michał Jastrzębski oraz brązowy Daniel Ozimek i Tytus Czubak. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących OSU.

 • Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate, Moszczenica 13-14.04.2013 roku

  Złoty medal Sylwii Szymkiewicz podczas Mistrzostw Polski w Oyama Karate w kumite, które odbyły się w dniach13-14 kwietnia 2013 roku w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas dwóch dni w Mistrzostwach udział wzięło około 400 zawodników z 43 klubów z Polski. Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin "MUSHIN" reprezentowali: Mateusz Wietrak, Michał Tyka, Krystian Rzeźnik, Sebastian Głuch i Sylwia Szymkiewicz. Wielkie gratulacje...

 • III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin "WARSAW OPEN 2013" - Warszawa 16.03.2013 roku

  16 marca 2013 roku na warszawskim AWF odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Warsaw Open. Turniej był rozgrywany w konkurencji kumite, bez podziału na wagę zawodników – open. W turnieju udział wzięło 84 zawodników z 8 ośrodków Karate w kraju. Na turnieju panowała bardzo gorąca atmosfera i dało się odczuć emocje zawodników kategorii dziecięcych i juniorskich. Poziom walk wzbudził podziw wśród warszawskiej publiczności i dopingujących swoich pociech rodziców. Szydłowiecki klub Karate Kyokushin reprezentowało 12 zawodników, którzy i tym razem stanęli na wysokości zadania. W swoich kategoriach wiekowych kolejne miejsca zajęli: Wojciech Dobrzański, Mateusz Wietrak, Sylwia Szymkiewicz i Michał Tyka - II miejsca; Olga Wietrak i Krystian Rzeźnik - III miejsca. Swoje pierwsze kroki na tatami stawili: Makary Gołąbek, Tytus Czubak, Dawid Ostrowski, Szymon Suligowski, Michał Jastrzębski i Kacper Banaszczyk.

   

 • VIII Akademia Zimowa Karate Kyokushin- Szydłowiec 4-8.02.2013 roku

  W dniach od 4 do 8 lutego 2013 roku odbyła się VIII Akademia Zimowa Karate Kyokushin. W zajęciach udział brało 40 zawodników Stowarzyszenia "MUSHIN". Zajęcia na specjalnie przygotowanej sali treningowej w Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu, odbywały się codziennie w dwóch grupach treningowych tj. młodsi w godzinach 1715-1830 oraz starsi w godzinach 1830-2030. Oprócz zajęć na sali, ćwiczący kilkakrotnie wyjeżdżali na narty do pobliskiego Krajna oraz radomską pływalnię. Mimo tak zintensyfikowanych zajęć panowała wspaniała i przyjacielska atmosfera. Oprócz podniesienia poziomy wyszkolenia zawodników jednym z celów była integracja wszystkich ćwiczących (przedział wiekowy od 5 do 56 roku życia). W grupie starsze tygodniowe zajęcia zakończone zostały egzaminem na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu, który trwał do godziny 23,50. Wielkie uznanie dla wszystkich zdających nie tylko ze względna na ich poziom przygotowania, ale również na wytrwałość i wolę walki. To już ósma akademia, a posiadany przez nas bagaż doświadczeń zarówno w organizowaniu tego typu przedsięwzięć, jak i letnich obozów szkoleniowych, pozwala na szukanie nowych pomysłów i rozwiązań, a przede wszystkim podnoszenie poziomy prowadzonych zajęć.

 • Carpathia Cup 2013 - Rzeszów 12.01.2013 roku

  W dniu 12 stycznia 2013 r. w Rzeszowie odbył się Polish Open Shinkyokushin CARPATHIA CUP 2013 – III edycja prestiżowego Międzynarodowego Turnieju Karate otwartego dla wszystkich federacji - w których udział wzięła reprezentacja Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN w składzie Aleksandra Czaja, Sylwia Szymkiewicz, Krystian Rzeźnik, Mateusz Wietrak i Michał Tyka pod opieką trenerską Sensei Roberta Wyciszkiewicza. W Turnieju wystartowało 135 zawodników z 33 Klubów z Polski oraz Białorusi i Węgier, reprezentujący następujące organizacje : SHINKYOKUSHIN, IFK, MATSUSHIMA, OYAMA, SEIDO i SOSAI. Uroczystość otwarcia Turnieju uświetnił swą obecnością Radca Ambasady Japoni - Pan Hiroshi Matsumoto, Poseł na Sejm RP – Pan Dariusz Dziadzio oraz v-ce Prezydent Miasta Rzeszowa – Pan Stanisław Sienko. Zawodnicy rywalizowali w formule Kumite w kategoriach Junior oraz Senior, a stojące na wysokim poziomie walki odbywały się na dwóch matach równocześnie. I tym razem młodzi zawodnicy z Szydłowca pokazali się z dobrej strony zdobywając cenne doświadczenia i potwierdzając przynależność do czołówki zawodniczej swoich kategorii wiekowo-wagowych, choć jak to w sporcie bywa, nie wszystkim udało się zająć miejsce na podium. Szczególne gratulacje należą się naszym zawodniczkom, które po serii zaciętych walk uplasowały się w ścisłej czołówce swych kategorii zdobywając cenne trofea : Sylwia SZYMKIEWICZ II miejsce i Aleksandra CZAJA III miejsce. To kolejny znaczący sukces szydłowieckich karateków. Warto przypomnieć, że zawodnicy MUSHIN Honbu Dojo Szydłowiec, w okresie ostatnich 4 lat zdobyli łącznie 73 medale licząc jedynie turnieje rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, startując w kraju i zagranicą.

 • I Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Karate Kyokushin z integralnym modułem Otwartych Warsztatów Samoobrony - Szydłowiec 1 - 2.12.2012 roku

  Spotkania z mistrzami sztuk karate m.in. z Danii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, wspólne treningi, warsztaty samoobrony, a także konferencja „Stop przemocy”, występy artystyczne i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. To wszystko działo się w Szydłowcu w dniach 1-2 grudnia 2012 r. w ramach Międzynarodowego Seminarium Karate Kyokushin Matsushima, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Mushin przy współpracy Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, Starostwa Powiatowego w Szydłowcu i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szydłowcu. Celem Międzynarodowego Seminarium było podniesienie poziomu sportowego zawodników sportów walki, promocja aktywności fizycznej i powszechnego uczestnictwa w sporcie, profilaktyka społeczna w aspekcie przeciwdziałania przemocy, a także promocja regionu szydłowieckiego. Na zaproszenie organizatorów do Szydłowca przyjechali m.in.: Shihan Klaus Rex - członek międzynarodowych władz organizacji IKO Matsushima, szef Oddziału Europejskiego International Karate Organization Kyokushin Kaikan IKO Matsushima Honbu Japan, Shihan Roman Kucfir - Branch Chief UK, Shihan Gabriel Burluengę - Branch Chief Hiszpania. W Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbyła się seria spotkań treningowych z mistrzami. Ćwiczeniom przyglądała się licznie zgromadzona publiczność. Pokazy mistrzowskich umiejętności wzbudzały podziw i motywowały młodych karateków do intensywniejszych treningów.

  W niedzielę oprócz zajęć szkoleniowych odbyła się konferencja ”Stop przemocy”, w której uczestniczyli także samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz uczniowie szydłowieckich szkół. Sukces tegorocznego seminarium sprawił, że organizatorzy zapowiedzieli kolejne takie przedsięwzięcie w Szydłowcu.

 • Open International Kyokushin Karate Tournament - 24.11.2012 roku Roskilde, Dania

  24 listopada 2012 r. w Roskilde – Dania, odbył się Międzynarodowy Turniej Karate w formule kata i kumite, w którym udział wzięło ogółem 207 zawodników z Chorwacji, Nepalu, Polski, Rosji, Serbii, Hiszpanji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Danii. Polskę reprezentowała ośmioosobowa kadra zawodnicza I.K.O. Matsushima MUSHIN Honbu Dojo Szydłowiec w składzie: Sylwia SZYMKIEWICZ, Aleksandra CZAJA, Andżelika MAGDA, Jakub WYCISZKIEWICZ, Michał TYKA, Wojciech DOBRZAŃSKI, Mateusz WIETRAK i Krystian RZEŹNIK. W składzie sędziowskim turnieju wystąpili: Senpai Mariusz SZYMKIEWICZ i Senpai Marek PIELAS. Start naszych zawodników i tym razem zakończył się sukcesem. Wszyscy stoczyli zacięte pojedynki okazując prawdziwego ducha walki i wysoki poziom wyszkolenia, godnie reprezentując nasz kraj. Mimo silnej międzynarodowej konkurencji oraz faktu, że w poszczególnych kategoriach wiekowo-wagowych startowało nawet ponad 20 zawodników, a różnice wagi dochodziły do 27 kg - wszyscy uplasowali się w czołówce swych kategorii, choć nie wszystkim udało się zająć miejsce na podium.

  Szczególne gratulacje należą się zdobywcom pucharów :

  • Krystianowi RZEŹNIKOWI, kat. junior +70kg - I miejsce
  • Mateuszowi WIETRAKOWI, kat. kadet -60kg – I miejsce
  • Sylwii SZYMKIEWICZ, kat. junior 16-17 lat – II miejsce
  • Michałowi TYCE, kat. junior -70 kg – II miejsce
  • Aleksandrze CZAJI, kat. kadet 13-15 lat – III miejsce
  • Andżelice MAGDZIE, kat. kadet 13-15 lat – III miejsce

 • Kurs samoobrony i warsztaty z zakresu sztuki walki dla uczniów klasy policyjnej - Szydłowiec 26.11 - 4.12.2012 roku - Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  27 uczniów klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu brało udział w zajęciach z samoobrony i sztuk walk podczas obozu edukacyjno-integracyjnego realizowanego przez Powiat Szydłowiecki w ramach projektu pn. „Zajęcia dla uczniów klasy policyjnej z Powiatu Szydłowieckiego na rzeczaktywnej integracji” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Działanie 7.3. Zajęcia odbywają się na jednej z sal Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu. Prowadzącym zajęcia był sensei Robert Wyciszkiewicz. Dzięki staraniom Powiatu CKZiU zakupiło specjalistyczną matę (tatami), niezbędną do tego rodzaju treningu, ja również sztuk walki i zajęć gimnastycznych. Młodzież otrzymała, w ramach projektu, kimona w których może odbywać zajęcia.

 • Wyprawa na Święty Krzyż, 21.10.2012 roku

  W dniu 21 października 2012 roku 9. osobowa grupa szydłowieckich karateków, przyszłych reprezentantów Polski na Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Karate w Roskilde w Danii, uczestniczyła w wyprawie w Góry Świętokrzyskie. Oprócz poprawy wytrzymałości organizmu jednym z ważniejszych walorów było poznanie pięknych zakątków Ziemi Kieleckiej oraz integracja grupy poprzez wspólne spędzenie wolnego czasu.

   

 • „Sportowy weekend z MUSHIN" – edycja II

  W sobotę i niedzielę, tj. 25 i 26 sierpnia 2012r. zrealizowaliśmy kolejną edycję cyklu zajęć sportowych i aktywnego wypoczynku organizowanych pod wspólnym hasłem „Sportowe weekendy z MUSHIN", a zainicjowanych czerwcowym rajdem rowerowym. Tym razem był to rajd pieszy oraz dzień gier i zabaw sportowych, w których udział wzięło ogółem około 40 uczestników. Sobotni rajd nosił tytuł „Kamienny Krąg". Nie była to nazwa przypadkowa wynikająca wyłącznie ze specyfiki trasy zasadniczo wiodącej urokliwym szlakiem szydłowieckich kamieniołomów - jego istotnym etapem była szydłowiecka nekropolia i upamiętnienie tragicznie zmarłego młodego szydłowieckiego karateki Wojtka Sadzy. Korzystając ze wspaniałej pogody uczestnicy rajdu mogli podziwiać uroki miejscowych krajobrazów zwiedzając m.in. okolice kamieniołomów „Pikiel" i „Podkowiński", zalewu na Korzeniówce, okolic Góry Trzech Krzyży oraz założonego w XVI wieku przez Mikołaja Szydłowieckiego Parku Radziwiłłowskiego. Wspólnie spędzony czas stanowił również doskonałą sposobność do rozmowy poświęconej sposobom radzenia sobie ze stresem, agresją i przemocą oraz profilaktyce od uzależnień. Rajd zakończył się wesołą biesiadą przy pizzy i sokach owocowych. Z kolei w niedzielę zaplanowano różnorodne gry i zabawy wymagające aktywności fizycznej realizowane pod nazwą „Zmagania sportowe na wesoło", która w pełni oddaję istotę przedsięwzięcia. Zajęcia odbyły się na trenie Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Rozgrywanym w formule zabawy licznym i bardzo urozmaiconym konkurencjom w których brali udział uczestnicy w różnym wieku, w każdym przypadku przyświecały zasady fair play. Jednym z istotnych elementów zajęć było również przypomnienie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, a także propagowanie aktywnego spędzania czasu i wartości kultury fizycznej - w tym w aspekcie szeroko pojętej prewencji zdrowotnej oraz promocja zdrowego i wolnego od środków uzależniających stylu życia. Wspaniała atmosfera sprawiła, że spędzony wspólnie czas niedzielnego popołudnia minął wszystkim niepostrzeżenie.

 • Europejski Letni Obóz Karate Kyokushin Matsushima

  W dniach 30.07.2012r. - 04.08.2012r. w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo" w Szczyrku odbył się „Europejski Letni Obóz Karate Kyokushin Matsushima", zorganizowany przez IKO Matsushima Polska – szydłowiecki Klub Karate Kyokushin i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Karate Kyokushin Matsushima w Polsce „MUSHIN", nad którym patronat honorowy objęła Ambasada Japonii w Polsce. W tym prestiżowym międzynarodowym przedsięwzięciu o charakterze szkoleniowo-sportowym rekomendowanym przez International Karate Organization Kyokushin Kaikan IKO Matsushima Honbu Japan (Światową Organizację Karate Kyokushin Matsushima z siedzibą w Japonii), udział wzięło ogółem 124 uczestników z kilkunastu krajów świata. Intensywny program szkoleniowy realizowano w formie cyklu treningów oraz seminariów, prowadzonych przez wielonarodową grupę wybitnych praktyków Karate Kyokushin Matsushima - instruktorów z Kanady, Danii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch i Ukrainy. Uczestnicy obozu doskonalili swą wiedzę i umiejętności nie tylko w zakresie rywalizacji sportowej, ale również w aspekcie zastosowania różnorodnych technik Karate w realnej walce i samoobronie. Końcowym elementem zgrupowania był wielogodzinny egzamin na stopnie mistrzowskie Dan, do którego przystąpiło 17 najbardziej zaawansowanych zawodników. Warto podkreślić, iż wszyscy główni instruktorzy prowadzący szkolenia to posiadacze stopni mistrzowskich minimum 5 Dan (tytuł Shihan - „mistrz-profesor") należący do ścisłej światowej elity Karate Kyokushin Matsushima. Już sam fakt zebrania tak szacownego grona międzynarodowych mistrzów w ramach realizacji tego samego projektu szkoleniowego był w Polsce wydarzeniem bezprecedensowym. Do dyspozycji ćwiczących wykorzystano stosownie przygotowane zaplecze treningowe CKiR „Orle Gniazdo" oraz Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, a trzy kilkugodzinne treningi dziennie (z których pierwszy rozpoczynał się już o 7:00 rano) oraz wieczorne seminaria sędziowskie sprawiły, że był to czas wytężonej pracy dla uczestników. Biorąca czynny udział w zgrupowaniu ekipa szydłowieckich karateków miała wyjątkową okazję nie tylko pogłębić tajniki sztuki Karate pobierając nauki od najlepszych, ale trenować i wymieniać doświadczenia z zawodnikami z różnych krajów świata. Karate Kyokushin to sport i sztuka walki, to również „droga życia" od pokoleń kultywująca szczytne zasady etyczne, postawy moralne i społeczne. To także pasja i ponadczasowe idee wspaniale łączące ludzi bez względu na przynależność narodową, wiek czy pozycję społeczną, kolor skóry czy wyznanie – o czym bezpośrednio osobiście mogli przekonać się wszyscy, którym dane było przebywać w środowisku uczestników obozu. Nie dziwią zatem wyrazy uznania i sympatii z jakimi karatecy spotykali się w społeczności lokalnej Szczyrku. „Europejski Letni Obóz Karate Kyokushin Matsushima" uzyskał celujące recenzje opinii publicznej światowego środowiska Karate Kyokushin Matsushima, którego powszechnie podnoszonymi atutami były w szczególności bardzo wysoki poziom sportowy i organizacyjny oraz przyjazna, sportowa atmosfera.

 • Egzaminy na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu

  W dniach 26 i 27 czerwca 2012 roku w szydłowieckim dojo zostały przeprowadzone egzaminy na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Do egzaminów łącznie przystąpiło 50 karateków Kyokushin Karate Matsushima Polska. W dniu 27.06.br. po kilku godzinach ciężkiego egzaminu i wręczeniu certyfikatów zdającym, Prezesowi Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Karate Kyokushin Matsushima w Polsce „Mushin" - Wojciechowi Dobrzańskiemu, uroczyście zostało przyznane członkostwo w International Karate Organization Kyokushinkaikan I.K.O. Matsushima Honbu Japan. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 • Sportowy weekend z MUSHIN" - edycja I

  W niedzielę 24 czerwca 2012 roku odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie MUSHIN, realizowany w ramach oferty konkursowej na wspieranie zadania publicznego w zakresie prowadzenia sportowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Szydłowiec. Trasa przejazdu zasadniczo wiodąca rekomendowanym w publikacjach turystycznych rowerowym „szlakiem pomarańczowym", została zmodyfikowana o odcinek o znaczeniu historycznym w aspekcie martyrologii żołnierzy Wojska Polskiego, którzy oddali życie w czasie Bitwy pod Barakiem 8 września 1939 roku. Prowadziła w przeważającej większości przez tereny leśne, gdzie uczestnicy nie tylko otarli się o historię ale mogli sycić się pięknem szydłowieckiej przyrody oraz aromatami olejków eterycznych miejscowej roślinności leśnej. Nie obyło się również bez poczęstunku. Po przejechaniu trasy rajdu przysmaki z grilla smakowały wyśmienicie, dodając energii do dalszych zabaw w których zgodnie uczestniczyli i ci mali i ci całkiem duzi. Jak przystało na okres piłkarskiego święta, rozegrano turniej futbolu stołowego w którym jednak nie było zwycięzców ani zwyciężonych, bo wszyscy grali w jednej drużynie. Odbył się nawet zorganizowany spontanicznie pokaz karate na wesoło. Wspaniała pogoda i miła rodzinna atmosfera sprawiły, że spotkanie przeciągnęło się do wieczora. O dużym powodzeniu przedsięwzięcia świadczy fakt, że mimo planowanej 20 osobowej grupy dzieci i młodzieży z terenu Gminy Szydłowiec faktycznie w imprezie wzięło udział łącznie blisko 40 osób, nie tylko dzieci i młodzieży ale i dorosłych. Bardzo cieszy tak duże zainteresowanie społeczne sportem i aktywnymi formami rekreacji, zwłaszcza zaś gdy niosą ze sobą wartości patriotyczne, wychowawcze i integracyjne. Mamy nadzieję, że „Sportowe weekendy z MUSHIN" już na stałe wpiszą się w katalog szydłowieckich imprez sportowo-rekreacyjnych, którym choć nie związane z bezpośrednim treningiem sztuki walki, przyświecać będą ponadczasowe idee i wartości etyczne Karate Kyokushin. Należy podkreślić, że realizacja imprezy to wynik współpracy Stowarzyszenia MUSHIN z Gminą Szydłowiec, której wsparcie finansowe stanowiło 50 % całkowitych kosztów realizacji zadania.

 • XV Mistrzostwa Polski Juniorów w Oyama Karate - Tychy 13.05.2012 roku

  W dniach 12-13 maja 2012 roku w Hali Sportowej MOSiR w Tychach, odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów i XV Mistrzostwa Polski Juniorów w Oyama Karate w konkurencji kumite. Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN pod opieką sensei Roberta Wyciszkiewicza reprezentowali: Aleksandra Czaja, Sylwia Szymkiewicz, Jakub Wyciszkiewicz i Krystian Rzeźnik. W składzie sędziowskim znalazł się sędzia międzynarodowy Karate Kyokushin sempai Mariusz Szymkiewicz. Patronat nad zawodami objęli: Prezydent Miasta Tychy Pan Andrzej Dziuba i Hanshi Jan Dyduch 8 dan, szef Polskiej Federacji Oyama Karate. W trakcie ceremonii oficjalnego otwarcia i powitania zawodników, przybyłych gości oraz licznie zgromadzonej publiczności odegrano hymn państwowy. W zmaganiach wzięło udział 290 najlepszych zawodników z całego kraju, z 39 ośrodków Oyama Katrate, 2 Kyokushin - Tezuka Group i 1 Kyokushin Matsushima. Rozgrywane na trzech matach walki stały na bardzo wysokim poziomie. Były niezmiernie emocjonujące, obfitując w zaawansowane kombinacje techniczne. Słowa uznania należą się również organizatorom zawodów. Wspaniały i doskonale przygotowany obiekt, profesjonalna obsługa i dopracowane szczegóły organizacyjne były adekwatne do rangi i prestiżu zawodów. I tym razem szydłowieccy karatecy nie zawiedli, potwierdzając przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Wszyscy stoczyli zacięte pojedynki, niejednokrotnie o zaskakującym przebiegu. I choć nie wszystkim zawodnikom udało się dotrzeć do pozycji medalowych, wszyscy zasłużyli na szczególne słowa uznania i gratulacje. Nasza zawodniczka Aleksandra Czaja, nie mając rywalek w swej kategorii wagowej podjęła wyzwanie walki w kategorii wyższej, w której starowały zawodniczki cięższe i o wyższych stopniach szkoleniowych. Prawdziwego ducha walki i stosowny poziom techniczny okazali również Krystian Rzeźnik i Jakub Wyciszkiewicz. Szczególne gratulacje należą się Sylwii Szymkiewicz, która w doskonałym stylu wywalczyła III miejsce zdobywając brązowy medal. W swej ostatniej walce pokonała zawodniczkę posiadającą nie tylko wyższy stopień szkoleniowy ale i kilka kilogramów cięższą. Warto podkreślić, że walkę o wyższe miejsce na podium uniemożliwił Sylwii pojedynek, w którym jej rywalka zwyciężyła nie w wyniku przewagi uzyskanej drogą zdobytych punktów, lecz poprzez tzw. wskazanie sędziów.

  Start szydłowieckiej reprezentacji możliwy był dzięki wsparciu osób, które pomogły w zorganizowaniu wyjazdu, panów: Dariusza Kujbidy z Szydłowca, Jacka Różalskiego z Szydłowca, Tomasza Czapnika z Szydłowca, Sylwestra Guzika z Szydłowca, Daniela Czachora z Radomia, Jarosława Krawczyka z Radomia oraz pani Aleksandry Szymkiewicz, która udostępniła busa. Wszystkim tym osobom bardzo dziękujemy. Jesteśmy dumni z postawy i osiągnięć naszych zawodników, a ich wysoki poziom sportowy w tak stosunkowo młodym wieku, jest doskonałym prognostykiem na przyszłość.

 • Stypendysta Fundacji Dariusza „Tigera" Michalczewskiego

  W tym roku Fundacja Dariusza „Tigera" Michalczewskiego - polskiego mistrza świata w boksie zawodowym, we współpracy z Towarzystwem Sportowym MTB Team Środa Wielkopolska, po raz pierwszy przyznała prestiżowe stypendia dla najbardziej uzdolnionych młodych, niepełnosprawnych sportowców wszystkich dyscyplin sportowych z całej Polski. Wyróżnieni zostali młodzi ludzie, którzy udowadniają, że uprawiać sport może każdy - niezależnie od wieku i możliwości fizycznych. Ci, dla których sport jest pasją, a ograniczone możliwości fizyczne jednocześnie wymagają więcej pracy podczas treningów. Prócz osiągnięć sportowych, ważnym kryterium oceny była umiejętność pogodzenia treningów z nauką, jak również pozytywna opinia trenerów i wychowawców. Wśród pięciorga wyłonionych stypendystów znaleźli się: pływacy, tenisistka, tancerka oraz młody karateka-kickboxer z Szydłowca - niespełna 12 letni Wojtek Dobrzański, zawodnik dwóch szydłowieckich klubów sportowych : Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin „Mushin" oraz SKS Kick Boxing „Viktoria" Szydłowiec. 

  „Wspieram całym sercem młodych ludzi uprawiających sport, dzięki któremu mają szansę realizować swoje marzenia. Tym bardziej podziwiam młode osoby, które pomimo swojej niepełnosprawności, nie zamykają się na świat, ale korzystają z jego darów pełną piersią. Często uważamy, że jesteśmy mądrzejsi od dzieci, ale to właśnie my powinniśmy się od nich uczyć wytrwałości w pokonywaniu barier i spełnianiu marzeń"

  - mówi Dariusz „Tiger" Michalczewski.

 • Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin - Sandomierz 14.04.2012 roku

  W dniu 14 kwietnia 2012 roku siedmioosobowa reprezentacja Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin „MUSHIN", w składzie: Daniel OZIMEK, Sebastian KALETA, Michał CZUBAK, Wojciech DOBRZAŃSKI, Aleksandra CZAJA, Sylwia SZYMKIEWICZ i Krystian RZEŹNIK uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Ziemi Świętokrzyskiej, który odbył się w Sandomierzu. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z 26 ośrodków z całej Polski reprezentujących różne organizacje karate. Zawodnicy startowali w konkurencji kumite semi kontakt oraz full kontakt, a walki rozgrywane były na dwóch matach. I tym razem nasi karatecy stanęli na wysokości zadania. Staczając po kilka zaciętych pojedynków, zdobyli w swoich kategoriach wiekowo-wagowych następujące miejsca: Aleksandra CZAJA III miejsce, Sylwia SZYMKIEWICZ II miejsce i Krystian RZEŹNIK III miejsce. Również nasi najmłodsi karatecy pokazali się z bardzo dobrej strony. Niektórzy z nich po raz pierwszy stanęli na macie, a w ich kategoriach wiekowo-wagowych znajdowało się niekiedy po 32 zawodników. Tak więc dojście do pozycji medalowej wymagało od nich nie lada wysiłku. Mimo, że nie udało się stanąć na podium i tak wszyscy szczęśliwi wrócili do domu. Nie fakt zdobycia medalu, a samo wyjśće na matę, pokonanie własnych słabości, to ogromny sukces w tak młodym wieku.

 • Podsumowanie działalności Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin w 2011 roku oraz inauguracja działalności Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Karate Kyokushin Matsushima w Polsce „MUSHIN"

  25 lutego 2012 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbyło się spotkanie zorganizowane przez I.K.O. Matsushima Klub Sportowy „MUSHIN" i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Karate Kyokushin Matsushima w Polsce „MUSHIN". Celem spotkania było podsumowanie działalności oraz wyników sportowych Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin „MUSHIN" za rok 2011, a także uhonorowanie zawodników, którzy zdobyli tytuły i wyróżnienia na prestiżowych turniejach i zawodach. Uroczystość była okazją do popularyzacji idei harmonijnego rozwoju psycho – fizycznego poprzez uprawianie karate oraz oficjalnie zainaugurowała działalność Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Karate Kyokushin Matsushima w Polsce „MUSHIN". O sięgającej lat 70-tych, historii karate w Szydłowcu, oraz założeniach i ideałach przyświecających trenerom i zawodnikom opowiedział Wojciech Dobrzański - prezes Stowarzyszenia „MUSHIN". Sensei Robert Wyciszkiewicz komentując prezentację multimedialną przedstawił zebranym działalność Klubu Karate Kyokushin w roku 2011, mówiąc między innymi o zdobytych medalach. Doceniając szczególne osiągnięcia sportowe oraz promocję Szydłowca i regionu na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, przedstawiciele Urzędu Miejskiego: Bolesław Boruszewski - Główny Specjalista ds. Organizacyjno - Prawnych i Justyna Jezierska – Kierownik Referatu Promocji wręczyli w imieniu Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego puchar dla Klubu oraz dyplomy i drobne upominki dla zawodników i instruktorów. Wyróżnienia od władz miasta nie były jedynymi. Również władze Stowarzyszenia i Klubu skierowali swoje podziękowania do zawodników wręczając trofea. Medaliści 2011r., zawodniczki i zawodnicy Kyokushin Karate Matsushima Polska trenujący w I.K.O Matsushima Szydłowieckim Klubie Sportowym "Mushin", bez podziału na grupy wiekowe oraz ilośći kolor zdobytych medali to: Sylwia Szymkiewicz, Olga Wietrak, Angelika Ziółkowska, Andżelika Magda, Katarzyna Prokopczyk, Aleksandra Czaja, Krystian Rzeźnik, Jakub Wyciszkiewicz, Hubert Pielas, Marek Pielas, Łukasz Piotrowski, Wojciech Dobrzański, Mateusz Wietrak i Paweł Trześniewski. Specjalne podziękowania skierowano w stronę instruktorów: Roberta Wyciszkiewicza, Mariusza Szymkiewicza, Marka Pielasa, i Mateusza Siciarza. Podkreślano nie tylko doskonałe przygotowanie merytoryczne i duże doświadczenie, ale także niezwykłe zaangażowanie i serce wkładane w trenowanie młodych adeptów karate. Spotkanie zakończył pokazowy, wspólny trening wszystkich grup wiekowych I.K.O. Matsushima Klubu Sportowego „MUSHIN" uwieńczony pamiątkową fotografią.

 • Open Carpathia Kyokushin Cup Rzeszów, 28.01.2012 roku

  W dniu 28.01.2012 roku czteroosobowa reprezentacja IKO Matsushima Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin „MUSHIN" wzięła udział w prestiżowych zawodach Open Carpathia Kyokushin Cup 2012 w Rzeszowie. Organizatorem turnieju był Rzeszowski Klub Sportów Walki System. W zawodach wzięło udział 140 karateka z 25 klubów, reprezentujących 11 federacji Karate: Shin, Sosai, Oyama, Tezuka, Kan, PFKK, IKO, Matsushima, KWF, IFK i Seido. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kumite w kategoriach Kadeci, Juniorzy, Seniorzy i Oldboye. Walki rozgrywane były na dwóch matach. I tym razem nasi zawodnicy wrócili z tarczą zdobywając w swoich kategoriach wiekowych następujące miejsca: Hubert PIELAS w kategorii Kadet w wadze -50 kg II miejsce, Jakub WYCISZKIEWICZ w kategorii Kadet w wadze -60 kg III miejsce, Krystian RZEŻNIK w kategorii Junior w wadze +80 kg III miejsce i Marcin GROMEK w kategorii Senior w wadze -80 kg III miejsce. Ogromne gratulacje.

 • VII Akademia Zimowa Karate Kyokushin - Szydłowiec, 23-27.01.2012 roku

  To już VII raz I.K.O. Matsushima Klub Sportowy „MUSHIN" wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Karate Kyokushin Matsushima w Polsce, zorganizował w dniach od 23 do 27 stycznia 2012 roku Zimową Akademię Karate Kyokushin. Od poniedziałku do piątku w Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu, prowadzone były treningi Karate. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach szkoleniowych. Od godziny 1730 do 1845 ćwiczyli młodsi karateka, a w godzinach od 1900 do 2100 starsi. Jak co roku akademia była miejscem na doskonalenie rzeczy, którym w czasie roku poświęcono za mało czasu. W grupie młodszej oprócz doskonalenia technika Karate, nie zabrakło czasu na zabawę tj. gry zespołowe i różnego rodzaju konkurencje drużynowe mające na celu ogólny rozwój motoryki dzieci. Jeden z treningów poświęcony został na zajęcia z samoobrony. Naukę i doskonalenie prostych technik mogących niejednokrotnie pozwolić na wyjście z „opresji". Akademia to nie tylko trening. To również czas na przypomnienie i omówienie Etykiety Dojo oraz wspomnienie o jednej z głównych zasad...

  "Droga sztuk walki zaczyna się i kończy uprzejmością. Bądź więc stale i szczerze uprzejmy"...

  Zajęcia w grupie starszej poświęcone były przygotowaniu do startu w dniu 28 stycznia br. w Rzeszowie w turnieju Karate w kumite – Carpathia Kyokushin Cup. Miejmy jedynie nadzieję, że nasi zawodnicy przyjadą z tarczą.

 • II Polish Open Karate Shinkyokushin Lublin 11.12.2011 roku

  W dniu 11.12.2011 roku w Lublinie w Hali Sportowej MOSiR odbył „II POLISH OPEN KARATE SHINKYOKUSHIN dzieci, kadetów i juniorów”. Prestiżowe ogólnopolskie zawody karate, w których uczestniczyło 120 zawodników z 18 ośrodków karate w Polsce. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kumite-klicker i kata z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin „MUSHIN” reprezentowany był przez Daniela OZIMKA, Sebastiana KALETĘ, Wojciecha DOBRZAŃSKIEGO, Huberta PIELASA, Jakuba WYCISZKIEWICZA, Mateusza WIETRAKA, Michała TYKĘ I Pawła TRZEŚNIEWSKIEGO. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Niektórzy z naszych zawodników pierwszy raz w swojej karierze stanęli do walki na tatami. W konkurencji kata kadetów I miejsce zdobył Mateusz WIETRAK, a w konkurencji kumite chłopców w wieku 16-17 lat w wadze -70 kg II miejsce zdobył Paweł TRZEŚNIEWSKI. Był to jego pierwszy start w zawodach. Stoczył 4 walki z czego 3 zakończone przed czasem. Gratulacje dla wszystkich zawodników klubu „MUSHIN”. To kolejny sukces szydłowieckich karateków.

 • Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai o buławę Hetmana Jana Tarnowskiego – Tarnów 26.11.2011 roku

  26 listopada 2011roku w hali sportowo - widowiskowej TOSiR odbył się po raz pierwszy w Tarnowie Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai o buławę Hetmana Jana Tarnowskiego. W zmaganiach uczestniczyło 126 karateków reprezentujących 25 polskich klubów z Tarnobrzega, Leżajska, Nowego Sącza, Warszawy, Lublina, Brzozowa, Kielc, Bartoszyc, Tarnowskich Gór, Krosna, Chełma, Dąbrowy Tarnowskiej, Krakowa, Kolbuszowej, Pustkowa, Sandomierza, Rzeszowa, Jasła, Tarnowa oraz Szydłowca, jak również reprezentacje z Austrii, Mołdawii, Chorwacji, Czech i Słowacji. Barwy szydłowieckiego klubu Karate Kyokushin w konkurencji Juniorów do 65 kg reprezentował Łukasz Piotrowski. W walce o wejście do ćwierćfinału uległ on zawodnikowi z Tarnobrzega. Łukasz w pierwszych sekundach walki stracił pół punktu, którego mimo wyraźniej przewagi nie zdołał odrobić do końca walki. Faworytami w kategorii Kumite Full Contact OPEN Men zostali zawodnicy z Chorwacji zdobywając dwa pierwsze miejsca. To dla nas wielka radość, gdyż w 2010 roku gościliśmy ich na zorganizowanych przez nasz klub Międzynarodowym Obozie Karate Kyokushin w Murzasichle, a jesienią byli naszymi gośćmi w Szydłowcu.

 • Puchar Polski w Oyama Karate, Andrychów 19.11.2011 roku

  19.11.2011 roku w Andrychowie, odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Oyama Karate, w konkurencjach Knockdown i Semi-knockdown, zorganizowany przez Małopolski Klub Karate. W dwudniowych zawodach, wystartowało blisko 270 zawodników z 40 ośrodków Oyama Karate, 2 klubów Kyokushin-Tezuka Group i 1 ośrodka Kyokushin-Matsushima. W pierwszym dniu Pucharu Polski, przedpołudniem, na trzech matach, rozegrano zawody seniorów w konkurencji Semi-knockdown, z podziałem na dwie grupy, według stopnia zaawansowania (do 3 kyu włącznie i powyżej). Szydłowiecki Klub Karate reprezentowany był przez sensei Roberta Wyciszkiewicza, sempai Mariusza Szymkiewicza oraz stawiającego pierwsze kroki na tatami Marcina Gromka, który znalazł się w grupie 20 zawodników. W pierwszej walce Marcin już w 40 sekundzie uzyskał prowadzenie przez wazari, wykonując czyste kopnięcie na głowę przeciwnika co w rezultacie doprowadziło do jego wygranej. Niestety druga runda okazała się dużo cięższa. Nasz zawodnik trafił na doświadczonego przeciwnika z kilkuletnim stażem przegrywając walkę poprzez ippon. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego startu Marcina w tak prestiżowym turnieju, który pokazał, że jest obiecującym zawodnikiem Karate Kyokushin.

 • 7 Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate Matsushima - 15.10.2011 roku Eger - Węgry

  W dniu 15 października 2011 roku w Eger na Węgrzech odbyły się 7 Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate organizacji IKO Matsushima. Udział w nich wzięli przedstawiciele 29 krajów z całego świata. Polskę, zarazem IKO Matsushima Klub Sportowy „MUSHIN” reprezentowali sensei Robert Wyciszkiewicz, sempai Mariusz Szymkiewicz, Marek Pielas i Mirosław Majstrak. Mimo, iż tym razem Polska nie wystawiła żadnego zawodnika czas pobytu w Eger, był czasem wytężonej pracy.13 października to dzień przyjazdu ekip. W piątek 14 uczestniczyliśmy w seminarium sędziowskim prowadzonym przez Kancho Yoshikazu Matsushimę. W godzinach popołudniowych sensei Robert Wyciszkiewicz z racji pełnienia funkcji Branch Chiefa Polska uczestniczył w zebraniu Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate Matsushima, gdzie między innymi zostały wybrane nowe władze na następną kadencję. Miłym akcentem było wybranie po raz drugi na stanowisko europejskiego dyrektora odpowiadającego za przegotowanie i pracę sędziów na kolejnych zawodach międzynarodowych shihan Romana Kucfira Branch Chiefa UK – prekursora Karate Kyokushin w Szydłowcu. Jednak najważniejszym wydarzeniem tego zebrania było zgłoszenie przez sensei Roberta Wyciszkiewicza zorganizowanie Oficjalnego Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego Kyokushin Karate w Polsce w 2012 roku. Propozycja ta został przyjęta jednogłośnie. Obóz odbędzie się w dniach 30.07 – 04.08.2012 roku w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku. Swój udział w obozie w charakterze instruktorów potwierdzili: hanshi John Taylor – Branch Chief Australii, Wiceprezydent Światowej Organizacji Kyoksuhin Karate Matsushima; shihan Klaus Rex – Branch Chief Danii, Prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate Matsushima; shihan József Borza – Branch Chief Węgier; shihan Roman Szyrajew – Branch Chief Kanady; shihan Gabriel Barluenga – Branch Chief Hiszpanii i shihan Roman Kucfir - Branch Chief UK. To pierwsze na tak dużą skalę przedsięwzięcie mające na celu zgromadzenie w jednym miejscu tak wielu wspaniałych instruktorów, jak również zawodników Kyokushin Karate z całego świata. Dzień 15 października to zacięte walki prowadzone na trzech matach jednocześnie. Swoje sędziowskie szlify na arenie międzynarodowej zdobywał sempai Mariusz Szymkiewicz uzyskując tym samym wysokie oceny. Wieczór to sayonara party czyli pożegnalne przyjęcie. To czas na wręczanie upominków, rozmowy z uczestnikami mistrzostw, refleksję oraz nawiązywanie nowych znajomości. Dzień 16 października to uczestnictwo sensei Roberta Wyciszkiewicza w zebraniu Światowej Organizacji Kyokushin Karate, której przewodniczył kancho Yoshikazu Matsushima. Od godziny 1400 do 1700 uczestnictwo w seminarium treningowym, w czasie którego z rąk kancho Yashikazu Matsushimy sempai Marek Pielas odebrał certyfikat nadania pierwszego stopnia mistrzowskiego Shodan. Reasumując najważniejsze wydarzenia w nadchodzącym 2012 roku dla szydłowieckiego klubu Kyokushin Karate będącego członkiem Światowej Organizacji Kyokushin Karate Matsushima, to zorganizowanie Oficjalnego Międzynarodowego Obozu Szkoleniowego w Polsce, a następnie udział w Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Matsushima w Japonii.

 • II Międzynarodowy Obóz Karate Kyokushin – Polska, Murzasichle 23-31.07.2011 roku

  II Międzynarodowy, a zarazem VIII z kolei Obóz Karate Kyokushin odbył się w Murzasichle koło Zakopanego w dniach 23-31 lipca 2011 roku. Organizatorem był IKO Matsushima Klub Sportowy „MUSHIN”. Udział w nim wzięło 50 osób z Serbii, Izraela, Wielkiej Brytanii i Polski. Kolejne wielkie logistyczne wyzwanie, zrealizowane dzięki coraz większemu doświadczeniu i zaangażowaniu kadry instruktorsko-pedagogicznej w 100%. Po raz drugi głównym instruktorem podczas obozu był Shihan Roman Kucfir 5 Dan – Branch Chief z UK. Wielkie uznanie dla tego człowieka, który ponad 30 lat zgłębia tajniki Karate Kyokushin w świecie, dzieląc się tą ogromną wiedzą z następnymi pokoleniami. Wspaniały ośrodek. Do dyspozycji 4 sale treningowe z zawieszonymi na ścianach lustrami. Ponadto boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę, ogromny basen rozporowy oraz tradycyjny góralski szałas z grillem.

  Mimo różnic językowych i męczących treningów Karate, wszystkich łączyła wspaniała zabawa i panująca przyjacielska atmosfera. Nie zapomniano o wycieczce na Morskie Oko, Gubałówkę i Krupówki, miejsca stanowiące wizytówkę polskich gór. W sobotę został przeprowadzony egzamin na kolejne stopnie Karate. Brało w nim udział łącznie 16 osób z czego 6 zdawało na kolejne stopnie mistrzowskie tj. 3 Dan, 2 Dan i 1 Dan, pozostali na stopnie szkoleniowe Kyu. Dzień został zakończony uroczystą kolacją w szałasie góralskim, podczas której wręczone zostały upominki, okolicznościowe dyplomy, a osobom które pomyślnie złożyły egzamin na stopnie Kyu Certyfikaty. Ostatnia noc i powrót do domu. Kolejny rok ciężkiej pracy, by móc spotkać się na kolejnym obozie…

 • Puchar Smoka w Karate – Warszawa 11.06.2011 roku

  11 czerwca w hali sportowej OSiR „Reduta" przy ul. Redutowej 37 w Warszawie rozegrany został kolejny już PUCHAR SMOKA. Na zawody stawiło się blisko 70 karateków z różnych klubów z Polski. Turniej podzielony został na dwie części: kata oraz kumite. Po sprawnej weryfikacji zawodników, powitaniu sędziów, karateków oraz kibiców przystąpiono do rozgrywania formuły kata. Mieliśmy okazje zobaczyć różnego rodzaju kata prezentowane przez zawodników podzielonych w zależności od kategorii wiekowej, jak i posiadanych stopni zaawansowania. Po około godzinie przyszedł czas na kumite czyli walki. Przypomniane zostały dozwolone oraz niedozwolone techniki obowiązujące na macie i zaczęło się … W kilku kategoriach wiekowych walczyli mali, więksi i całkiem duzi. Każdy z zawodników chciał wrócić do domu z pucharem więc walki dostarczyły wielu emocji nie tylko samym zawodnikom, ale również wspierającym ich kibicom. Wygrani spełnili swoje oczekiwania, inni wrócili do domu z cennymi doświadczeniami. IKO Matsushima Klub Sportowy „MUSHIN” z Szydłowca reprezentowało 5. karateków w tym, jeden z nich brał udział z dużym powodzeniem w dwóch konkurencjach tj. kata i kumite. Po zaciętych bojach szydłowieccy karatecy zajęli: w kata Hubert PIELAS II miejsce, w kumite: Aleksandra CZAJA I miejsce, Hubert PIELAS II miejsce, Wojciech DOBRZAŃSKI III miejsce, Jakub WYCISZKIEWICZ III miejsce i Krystian RZEŹNIK III miejsce.

 • VI Akademia Zimowa Karate Kyokushin - Szydłowiec, 21-25.02.2011 roku

  Po raz szósty I.K.O. Matsushima Klub Sportowy „MUSHIN” był organizatorem Zimowej Akademii Karate Kyokushin. Od poniedziałku do piątku w Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu, prowadzone były treningi Karate w dwóch grupach szkoleniowych. Od godziny 17,30 do 18,45 ćwiczyli młodsi karateka, a w godzinach od 19,00 do 21,00 grupa starsza. Jak co roku akademia była miejscem na poświęcenie się rzeczom, na które podczas zwykłych treningów często brakuje czasu. Grupa młodsza to przede wszystkim gry i zabawy zespołowe oraz doskonalenie technik nożnych. Grupa starsza to ciężka praca fizyczna, gdzie oprócz ćwiczeń wytrzymałościowych, rozciągających doskonalono Kihon, Kata oraz elementy Kumite. Najważniejsze w sztuce Karate Kyokushin jest wyznaczenie sobie celu i poprzez ciężką pracę dążenie do niego. Mas Oyama mawiał:

  „ z jednej strony, człowiek jest w stanie doprowadzić do całkowitego zniszczenia, z drugiej jednak, posiada nieograniczoną zdolność rozwoju i samodoskonalenia. Sukces zależy od wyznaczenia celu i wytrwałego dążenia do jego osiągnięcia”.

 • Warsaw Open – otwarty turniej Karate Kyokushin w kumite, Warszawa 22.01.2011 roku

  22 stycznia 2011 roku w hali AWF w Warszawie 18. osobowa reprezentacja IKO Matsushima Polska z szydłowieckiego klubu Karate Kyokushin, brała udział w Warsaw Open – ogólnopolskim, otwartym turnieju Karate Kyokushin w kumite. Organizatorem zawodów była Polska Organizacja Karate Kyokushinkai IKO Sosai. Brało w nich udział około 100 karateków z kilkunastu klubów karate z Polski. Dla niektórych zawodników z KS „MUSHIN” były to pierwsze zawody kumite, jak również pierwszy kontakt z tatami. Mimo tego, że niektórzy musieli stoczyć od 3 do 4 pojedynków, hart ducha i ogromna wola walki pozwoliły na zdobycie przez szydłowieckich karateków 7 medali w swoich kategoriach wiekowych. Brązowe medale i trzecie miejsca zdobyli: Sylwia SZYMKIEWICZ, Olga WIETRAK, Angelika ZIÓŁKOWSKA i Krystian RZEŹNIK. Srebrny medal i drugie miejsce zdobyła: Andżelika MAGDA. Złote medale i pierwsze miejsca zdobyli: Katarzyna PROKOPCZYK i Jakub WYCISZKIEWICZ. Większość walk była zakończona przed regulaminowym czasem. To kolejny duży sukces naszych zawodników. Jestem dumny ze swoich podopiecznych i mam ogromną nadzieję, że to dopiero początek sukcesów w bieżącym roku – mówił sensei Robert Wyciszkiewicz.

 • Wspólny trening – Szydłowiec, 08.01.2011 roku

  W dniu 08 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się kolejny wspólny trening członków szydłowieckiego klubu Karate Kyokushin. Wzięło w nim udział ponad 50 karateków ze wszystkich grup treningowych. Na widowni nie zabrakło również rodziców i opiekunów najmłodszych adeptów tej sztuki walki. Była to dla nich okazja do pogłębienia swojej wiedzy na temat Karate Kyokushin. Trening został poprowadzony przez sensei Roberta Wyciszkiewicza i sempai Mariusza Szymkiewicza. Oprócz podstawowych informacji na temat tej sztuki walki, w dużym skrócie został zademonstrowany przekrój tematyki z jaką mają styczność podczas treningów członkowie szydłowieckiego klubu karate, tj. ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozciągające, podstawowe techniki Karate, a przede wszystkim wykorzystanie ich w samoobronie. Była to również okazja do spotkania się ćwiczących w poszczególnych grupach wiekowych, a niejednokrotnie do poznania się. Niech te wspólne treningi stanowić będą motywację dla wszystkich ćwiczących zarówno najmłodszych biorących przykład ze swoich starszych kolegów, jak również tych najstarszych. Kyokushin jest nieskończonością. Jak mawiał Sosai Oyama:

  "Powinniśmy zdać sobie sprawę, że to umysł włada ciałem. Moc umysłowa człowieka jest wielka. Jego ciało poparte wielką mocą jest tajemnicze i poza zasięgiem nauki. Właśnie dlatego karate nie powinno być użyte z agresją i w złych zamiarach. Esencją karate jest, zatem poszukiwanie czegoś głębszego niż tylko trenowanie ciała".

 • XII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Karate Shinkyokushin, Tarnów 05.12.2010 roku

  W dniu 5 grudnia 2010 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej TOSiR-u w Tarnowie odbył się XII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Karate Shinkyokushin w konkurencji Kata, Kumite kadetów, młodzików, juniorów młodszych i seniorów. Organizatorem turnieju był Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate, a Sędzią Głównym i gospodarzem zawodów był prezes Klubu Karate w Tarnowie Sensei Wiesław Gwizd 4 Dan.

  Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjno-sportowym. Brało w nim udział 130 zawodników z 24 klubów Karate z Polski. Szydłowiecki klub Karate w formule kata reprezentowali: Hubert Pielas, Mateusz Wietrak, Michał Tyka i Paweł Chojnacki, który po dwóch turach zaciętych pojedynków, w kategorii młodzików wywalczył brązowy medal i trzecie miejsce. To kolejny sukces zawodników I.K.O. Matsushima Klubu Sportowego „MUSHIN” z Szydłowca.

  Gratulacje dla zawodników i ogromne podziękowania dla „przyjaciół klubu”, dzięki wsparciu których mogliśmy sfinalizować wyjazd na te zawody.

 • Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate - Łask, 20.11.2010 roku

  W dniu 20 listopada 2010 roku na zaproszenie Łaskiego Klubu Sztuk Walki reprezentacja szydłowieckiego klubu Karate Kyokushin w składzie Sylwia Szymkiewicz, Paweł Chojnacki, Łukasz Piotrowski i Krystian Rzeźnik brała udział w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate w konkurencji semi-knockdown. W zawodach uczestniczyło 180 zawodników z 35 klubów karate z Polski w tym: 31 klubów Oyama Karate, 3 klubów Polish Kyokushinkai Tezuka Group i 1 klubu Kyokushin Karate Matsushima. Walki rozgrywane były na dwóch tatami z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Każdy z zawodników stoczył po kilka ciężkich i wyczerpujących pojedynków. Mimo tak dużej ilości zawodników Sylwia Szymkiewicz w kategorii do 55 kg junior wywalczyła III miejsce. To ogromny sukces na tak prestiżowych zawodach. Ogromne gratulacje dla zawodników szydłowieckiego klubu.

 • Wizyta przyjaciół z Chorwacji

  W dniu 5 listopada 2010 roku, na zaproszenie szydłowieckiego klubu Karate Kyokushin, czteroosobowa grupa zawodników z Chorwacji w składzie Damir Hodak, Dejan Obranić, Krunoslav Zlodi i Tihana Horkić przyjechała do Szydłowca. To nasi przyjaciele, z którymi poznaliśmy się w ubiegłym roku na zawodach w Samoborze (Chorwacja), a następnie gościli na zorganizowanym przez nas letnim obozie Karate w Murzasichle. Połączyło nas to samo, zamiłowanie do sztuki walki Karate Kyokushin. W piątek spotkanie nasze rozpoczęliśmy od uroczystej kolacji, po której zapoznaliśmy ich z zabytkami naszego miasta. Dzień 6 listopada – sobota - to udział w międzynarodowych zawodach Mazovia Open 2010, zorganizowanych w Grodzisku Mazowieckim przez naszych przyjaciół z Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai. W zawodach w sumie uczestniczyło 104 zawodników z Polski, Szwecji, Norwegii, Chorwacji, Litwy i Czech. Mimo bardzo wysokiego poziomu, w turnieju uczestniczyli wielokrotni mistrzowie Europy, w kategorii seniorów do 80 kg – Damir Hodak i w kategorii seniorek powyżej 60 kg – Tihana Horkić wywalczyli trzecie miejsca. Wielkie gratulacje. Dzień ten zakończyliśmy również uroczystą kolacją, w której uczestniczyło około 20 młodych karateka z Szydłowca. Wspólne rozmowy, wspomnienia z obozu oraz wymiana upominków. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz złożonych wspólnych deklaracjach dotyczących dalszej współpracy na płaszczyźnie sportowej, a przede wszystkim daleko idącej przyjaźni

 • Nadanie pierwszego stopnia mistrzowskiego

  W dniu 3 listopada 2010 roku sempai Mariusz Szymkiewicz z rąk sensei Roberta Wyciszkiewicza otrzymał pas i certyfikat nadanego przez Kancho Yoshikazu Matsushimę – Prezydenta International Karate Organization Kyokushinkaikan pierwszego stopnia mistrzowskiego Shodan.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w zgłębianiu tajników Karate Kyokushin.

 • I Międzynarodowy Obóz Karate Kyokushin - Murzasichle, Polska

  Tradycyjnie, jak co roku, IKO Matsushima Klub Sportowy „MUSHIN” był organizatorem letniego obozu szkoleniowo-wypoczynkowego, który zamykał sezon treningowy 2009/2010. Został on zorganizowany w dniach od 24 lipca do 01 sierpnia 2010 roku w Murzasichle koło Zakopanego. Był to pierwszy międzynarodowy obóz Karate Kyokushin, w którym wzięło udział 57 osób z Anglii, Chorwacji, Izraela i Polski. Duże przedsięwzięcie organizacyjne, lecz dzięki ogromnemu zaangażowaniu kadry instruktorsko-pedagogicznej oraz personelu pomocniczego, zrealizowane w 100%.
  Głównym instruktorem Karate Kyokushin podczas obozu był Shihan Roman Kucfir 5 Dan – Branch Chief z UK. Oprócz wyczerpujących treningów karate uczestnicy mieli czas na zabawę tj. dyskoteki, gry zespołowe, pływanie w basenach Aqua Parku w Zakopanem oraz basenie znajdującym się w ośrodku, grillowanie w szałasie góralskim oraz wędrówki po pięknych górskich szlakach. Niezapomniane wrażenia oraz wspaniała atmosfera przyświecały uczestnikom obozu.
  W środę o godzinie 24,00 wszyscy uczestniczyli w nocnym treningu, który zakończył się około godziny 1,30. W piątek natomiast 12 osób przystąpiło do egzaminu na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu oraz mistrzowskie Dan. Po około 6 godzinach wyczerpującego egzaminu, stoczeniu 40 półtoraminutowych walk oraz rozbijaniu desek, stopień mistrzowski 1 Dan uzyskał sempai Mariusz Szymkiewicz, a 3 Dan sensei Robert Wyciszkiewicz. W egzaminie brali udział Karatecy z Izraela, Chorwacji i Polski.
  W sobotni wieczór w szałasie góralskim została zorganizowana sayonara (pożegnanie). Pieczenie barana, wieprzowiny, zabawa przy dźwiękach góralskiej kapeli oraz obdarowywanie się prezentami i ogrom ciepłych słów wypowiadanych wzajemnie. Jednak wszystko co dobre, kiedyś się kończy. W niedzielę, przyszedł czas na pożegnanie. Uściski, wymiana kontaktów i zapewnienia o powrocie do Polski… Miejmy nadzieję, że obóz ten był otwarciem nowego rozdziału w działalności szydłowieckiego klubu Karate Kyokushin. Dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy jesteśmy zauważalni w Europie, a także na świecie. Grono naszych przyjaciół z roku na rok powiększa się. Kroczmy dalej tą drogą, gdyż Karate Kyokushin to sposób na życie.

 • 3 Puchar Świata w Karate Kyokushin organizacji I.K.O. Matsushima - 19-20.06.2010 roku – Estepona Hiszpania

  W dniach 19 i 20 czerwca 2010 roku w Esteponie w Hiszpanii rozegrany został 3 Puchar Świata w Karate Kyokushin organizacji I.K.O. Matsushima. W zawodach startowało 224 zawodników z całego świata. Z uwagi na tak dużą ilość zawodników harmonogram zawodów w znacznym stopniu uległ zmianie.
  I.K.O. Matsushima Polska reprezentowana była przez sześcioosobową reprezentację, między innymi z szydłowieckiego klubu karate przez sensei Roberta Wyciszkiewicza i sempai Marka Pielasa. Do Hiszpanii przybyliśmy w dniu 18.06.br. Od 19,00 do 21,00 uczestniczyłem w seminarium sędziowskim. Około godziny 22,00 wzięliśmy udział w oficjalnym przyjęciu na plaży, aby dnia następnego od godziny 9,00 wziąć się do ciężkiej pracy. Zawody rozgrywane były na powietrzu, na dwóch matach ustawionych na środku Bull Arena – areny do walk z bykami. W dniu 19.06.br. walki rozpoczęły się o godzinie 11,00, a zakończyły się o godzinie 2,30 dnia następnego. Kilka godzin snu, aby w dniu 20.06.br. od godziny 10,30 do 14,30 uczestniczyć w międzynarodowym zebraniu wszystkich krajowych dyrektorów organizacji I.K.O. Matsushima. Na zebraniu tym między innymi podjęto decyzję, że następny Puchar Świata w Karate Kyokushin w 2014 roku rozegrany zostanie w Durbanie w Południowej Afryce. Od godziny 17,00 kolejna seria ciężkich walk obfitujących w kilka ciężkich nokautów. Zamknięcie zawodów około godziny 3,00 dnia 21.06.br. Tomasz Siewierski reprezentujący I.K.O. Matsushima Polska stoczył bardzo ciężki pojedynek z wyższym od siebie o 13 cm reprezentantem Białorusi, przegrywając decyzją sędziów. Następnie pożegnalne przyjęcie i powrót do hotelu. Kolejne 3 godziny snu i półtoragodzinna podróż na kamping w Fuente De Piedra w Andaluzji, gdzie zorganizowany został międzynarodowy obóz Karate Kyokushin. Głównym instruktorem był Kancho Yoshikazu Matsushima 9 Dan. Zmęczenie dawało znać o sobie. Dwugodzinny poobiedni trening, a następnie spotkania i czas na wymianę doświadczeń. Mimo barier językowych panowała bardzo serdeczna i przyjacielska atmosfera. Kolejny dzień to 2 treningi oraz udział w kilkugodzinnym egzaminie na kolejne mistrzowskie stopnie. Wymiana adresów i powrót autokarami na lotnisko w Maladze. Niesamowite wrażenia, piękne krajobrazy, kolejne doświadczenia, a przede wszystkim rodzinna atmosfera bez jakichkolwiek podziałów. To właśnie Karate Kyokushin.

 • Turniej Karate Kyokushin w Kumite, Warszawa 24.04.2010 r.

  Po raz kolejny członkowie Stowarzyszenia „SMOK” z Warszawy zorganizowali Ogólnopolski Turniej Karate w Puchar Smoka w konkurencji Kumite. Zawody odbyły się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „REDUTA” w Warszawie. Udział w turnieju wzięło ponad 120 karateka z kilku ośrodków szkoleniowych z Polski. Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin reprezentowany był przez 12 młodych „wojowników”: Olgę Wietrak, Pawła Guzika, Aleksandrę Brzeźniak, Łukasza Piotrowskiego, Aleksandrę Czaja, Krystiana Rzeźnika, Jakuba Wyciszkiewicza, Mateusza Wietraka, Patryka Ruzika, Pawła Chojnackiego, Michała Tyką i Sylwię Szymkiewicz.
  Zawody trwały ponad 5 godzin, a walki prowadzone były na dwóch tatami. Niektórzy z zawodników stoczyli 3-4 pojedynków, i mimo dużych różnic wagowych między zawodnikami sięgających 10, a nawet 18 kilogramów!

  Nasi wojownicy pokazali ogromnego ducha walki zdobywając w swoich kategoriach: Mateusz WIETRAK  - I miejsce, Sylwia SZYMKIEWICZ - I miejsce, Aleksandra CZAJA - II miejsce, Jakub WYCISZKIEWICZ - II miejsce, Michał TYKA - II miejsce, Krystian RZEŹNIK - III miejsce, Olga WIETRAK - IV miejsce i Łukasz PIOTROWSKI - IV miejsce.

 • Ogólnopolski Turniej Karate w Kata - Warszawa, 10.04.2010 roku

  W dniu 10.04.2010 roku w Warszawie przy ul. Szobera 1 odbył się Ogólnopolski Turniej Karate w Kata. W turnieju udział wzięło 79 zawodników z ośmiu klubów karate z pięciu miast Polski tj.: Wałbrzycha, Katowic, Grodziska Mazowieckiego, Warszawy i Szydłowca. I.K.O. Matsushima Klub Sportowy „MUSHIN” reprezentowała 11 osobowa drużyna w składzie: Sylwia Szymkiewicz, Aleksandra Brzeźniak, Olga Wietrak, Michał Tyka, Paweł Chojnacki, Patryk Ruzik, Kajetan Górlicki, Jakub Wyciszkiewicz, Mateusz Wietrak, Hubert Pielas i Paweł Guzik.

  Po kilku godzinach zmagań na tatami reprezentanci szydłowieckiego klubu Karate Kyokushin w swoich kategoriach wiekowych zdobyli 8 medali w tym:
  4 złote – Mateusz Wietrak, Olga Wietrak, Hubert Pielas, Paweł Guzik;
  1 srebrny – Jakub Wyciszkiewicz;
  3 brązowe – Michał Tyka, Paweł Chojnacki i Kajetan Górlicki. Ponadto Mateusz Wietrak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. To wielkie wyróżnienie dla naszego zawodnika i powód do dumy dla całego klubu.

  Ogromne gratulacje dla całej drużyny!

 • Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Sambor – Chorwacja

  W dniu 6 marca 2010 w miejscowości Sambor w Chorwacji odbył się turniej Karate Kyoukushin w kumite. W turnieju wzięło udział 120 karateka z 4 państw tj.: Węgier, Serbii, Chorwacji oraz Polski, skupionych w 12 ośrodkach szkoleniowych. Polskę reprezentowało sześciu zawodników z szydłowieckiego klubu karate: Sylwia Szymkiewicz, Jakub Wyciszkiewicz, Michał Tyka, Paweł Chojnacki, Marcin Guzik i Mateusz Wietrak. Był to pierwszy zagraniczny występ naszych młodych karateka. W bezpośrednich starciach mieli możliwość porównania swoich umiejętności, woli walki i opanowania technik Karate Kyoukushin z analogicznymi walorami swoich rówieśników. Największy sukces odniósł Mateusz Wietrak, który w swojej kategorii wiekowo-wagowej zajął 3 miejsce, wygrywając dwie walki, a przegrywając jedynie jedną. Mateusz pokazał wielkie serce do walki oraz bardzo dobrą technikę, co pozwoliło mu podjąć równorzędną walkę z przeciwnikami mającymi na swym koncie o wiele więcej występów w podobnych turniejach. Czwarte miejsce w swojej kategorii zajął Marcin Guzik, który walczył z przeciwnikami o wiele bardziej doświadczonymi i posiadającymi znacznie wyższe stopnie szkoleniowe (2 i 3 kyu). Mimo, iż swoje walki Marcin przegrał, to należą mu się słowa uznania za okazaną determinację oraz ogromną wolę walki.
  Pozostali zawodnicy również nie mają się czego wstydzić. Wszystkim naszym uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za odwagę, spokój i opanowanie w trudnych chwilach. Musieli pokonać zmęczenie po 17 godzinnej podróży, tremę przed występem, fizyczny ból i gorycz porażki. Należy zaznaczyć, że zawodnicy podczas walki posiadali jedynie kask ochraniający głowę, suspensor oraz ochraniacze goleni. Regulamin zawodów nie dopuszczał stosowania rękawic.
  Zdobyliśmy doświadczenie i mnóstwo pozytywnych wrażeń. Miasto Samobor wyróżnia się szczególną urodą, zaś nasi gospodarze okazali się być bardzo serdeczni i gościnni. Wyjazd był możliwy dzięki Przyjaciołom Klubu – firmom i osobom prywatnym, którzy od niedawna okazują nam wsparcie finansowe w postaci niewielkich, jednorazowych lub systematycznych wpłat na konto Klubu. Zebrana do tej pory suma 800 zł pozwoliła na częściowe dofinansowanie naszego wyjazdu.

  Serdecznie dziękujemy!